Tusculum

V překrásné části města Karlovy Vary čeká po celý rok na své návštěvníky restaurace a pension Tusculum. Jak název Tusculum (místo odpočinku) napovídá, nabízí náš pension s čajovnou příjemné prostředí, pohodlí, klid a uvolněnou atmosféru všem, kteří hledají odpočinek a odreagování od každodenního, stále se zrychlujícího koloběhu života.

Karlovarské letiště je vzdáleno deset minut jízdy autem. Pražské letiště je dostupné za dvě hodiny autem, nebo pravidelnou autobusovou dopravou.

V okolí pensionu se nachází plavecký bazén, kolonáda se světoznámým Vřídlem, divadla, galerie a vyhlídková věž Diana.

Menu

Jídelní lístek obměňujeme každý měsíc dle sezónních surovin. Dále vás můžeme pohostit speciální denní nabídkou. Menu máme sestavené tak, abychom docílili co nejvyšší kvality a byly zastoupeny různé úpravy a ingredience. Aby si každý našel to své, maso a ryby připravujeme například pečením, dušením nebo moderním vařením ve vakuu – sous vide. Samozřejmě nabízíme i řadu vegetariánských pokrmů. Naše kuchyně je lokální s vlastními recepty, zpestřená mezinárodními klasikami.

Bio farma Mírová u Karlových Var

Rodinný podnik Tusculum spadá pod křídla Sedleckého kaolinu, který letos zakoupil biofarmu v Mírové u Karlových Varů. Tato farma nás pravidelně zásobuje čerstvými a sezónními surovinami. Sami můžete porovnat chuť naší zeleniny s produkty z bežných řetězců. Do jídelníčku jsme zahrnuli veškerou výrobu z této farmy. Ze zeleniny například cukety, rajčata, okurky, dýně, zelí, řepu, kedlubny celou řadu listových salátů a bezpočet druhů bylinek. Z dalších surovin v našem menu najdete domácí vejce, žampiony a hlívu ústřičnou. Příští rok se dokonce můžete těšit i na maso z vlastního chovu (brojlery, kachny, krůty, husy, křepelky, kralíky…). Prozatím maso odebíráme od námi již prověřených farmářů.